CC45SL3FD180JYVNA
CC45SL3FD180JYVNA
CC45SL3FD180JYVNA
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CC45SL3FD180JYVNA
  • Description
    CAP CER 18PF 3KV SL RADIAL
  • Delivery Services
18 pF ±5% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Quick Inquiry
CC45SL3FD180JYVNA
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 18 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max) 0.374" (9.50mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)