CD105T125NP-471KC
CD105T125NP-471KC
CD105T125NP-471KC
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CD105T125NP-471KC
  • Manufacturer
    Sumida America Components Inc.
  • Description
    FIXED IND 470UH 530MA 1.48OHM SM
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Nonstandard
  • Delivery Services
470 µH Unshielded Inductor 530 mA 1.48Ohm Max Nonstandard
Quick Inquiry
CD105T125NP-471KC
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer Sumida America Components Inc.
Series CD105/T125
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status RoHS Compliant
Type -
Material - Core Ferrite
Inductance 470 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 530 mA
Current - Saturation (Isat) 480mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 1.48Ohm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.409" L x 0.370" W (10.40mm x 9.40mm)
Height - Seated (Max) 0.228" (5.80mm)