CDEP105MENP-3R3PC
CDEP105MENP-3R3PC
CDEP105MENP-3R3PC
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CDEP105MENP-3R3PC
  • Manufacturer
    Sumida America Components Inc.
  • Description
    FIXED IND 3.3UH 6.5A 15.1MOHM SM
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Nonstandard
  • Delivery Services
3.3 µH Shielded Inductor 6.5 A 15.1mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
CDEP105MENP-3R3PC
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer Sumida America Components Inc.
Series CDEP105ME
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type -
Material - Core Metal Composite
Inductance 3.3 µH
Tolerance ±25%
Current Rating (Amps) 6.5 A
Current - Saturation (Isat) 12.8A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 15.1mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)