CDRH10D68NP-150MC
CDRH10D68NP-150MC
CDRH10D68NP-150MC
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CDRH10D68NP-150MC
  • Description
    FIXED IND 15UH 3.6A 34.5MOHM SMD
  • Delivery Services
15 µH Shielded Inductor 3.6 A 34.5mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
CDRH10D68NP-150MC
Series CDRH10D60B/T150
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type -
Material - Core Ferrite
Inductance 15 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.6 A
Current - Saturation (Isat) 4.5A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 34.5mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max) 0.280" (7.10mm)