CDRH4D16NP-680MC
CDRH4D16NP-680MC
CDRH4D16NP-680MC
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CDRH4D16NP-680MC
  • Description
    FIXED IND 68UH 380MA 980MOHM SMD
  • Delivery Services
68 µH Shielded Inductor 380 mA 980mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
CDRH4D16NP-680MC
Series CDRH4D16
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type -
Material - Core -
Inductance 68 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 380 mA
Current - Saturation (Isat) 370mA
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 980mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)