CDRH58D18RNP-220MC
CDRH58D18RNP-220MC
CDRH58D18RNP-220MC
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CDRH58D18RNP-220MC
  • Manufacturer
    Sumida America Components Inc.
  • Description
    INDUCTOR
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Nonstandard
  • Delivery Services
22 µH Shielded Drum Core Inductor 1.42 A 162mOhm Nonstandard
Quick Inquiry
CDRH58D18RNP-220MC
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer Sumida America Components Inc.
Series CDRH58D18R
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status
Type Drum Core
Material - Core Ferrite
Inductance 22 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.42 A
Current - Saturation (Isat) 790mA
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 162mOhm
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.228" L x 0.228" W (5.80mm x 5.80mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)