CDRH60D45BT150NP-6R8NC
CDRH60D45BT150NP-6R8NC
CDRH60D45BT150NP-6R8NC
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CDRH60D45BT150NP-6R8NC
  • Manufacturer
    Sumida America Components Inc.
  • Description
    FIXED IND 6.8UH 3.1A 35.1MOHM SM
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Nonstandard
  • Delivery Services
6.8 µH Shielded Inductor 3.1 A 35.1mOhm Nonstandard
Quick Inquiry
CDRH60D45BT150NP-6R8NC
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer Sumida America Components Inc.
Series CDRH60D45B/T150
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type -
Material - Core Ferrite
Inductance 6.8 µH
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 3.1 A
Current - Saturation (Isat) 3.6A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 35.1mOhm
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.260" L x 0.248" W (6.60mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)