CF14GB130R
CF14GB130R
CF14GB130R
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CF14GB130R
  • Description
    RES 130 OHM 2% 1/4W AXIAL
  • Delivery Services
130 Ohms ±2% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Carbon Film
Quick Inquiry
CF14GB130R
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 130 Ohms
Tolerance ±2%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Carbon Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient 0/ -400ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)