CF25-154-JTW
CF25-154-JTW
CF25-154-JTW
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CF25-154-JTW
  • Manufacturer
    RCD Components
  • Description
    RES CARB FILM
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Axial
  • Delivery Services
150 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
Quick Inquiry
CF25-154-JTW
Get the Price Now!
Specifications
Category Resistors - Through Hole Resistors -
Manufacturer RCD Components
Series CF
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 150 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Carbon Film
Features -
Temperature Coefficient -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.252" L (2.30mm x 6.40mm)