CK45-E3AD103ZYNN
CK45-E3AD103ZYNN
CK45-E3AD103ZYNN
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CK45-E3AD103ZYNN
  • Manufacturer
    TDK Corporation
  • Description
    CAP CER 10000PF 1KV RADIAL
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Radial, Disc
  • Delivery Services
10000 pF -20%, +80% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor E Radial, Disc
Quick Inquiry
CK45-E3AD103ZYNN
Get the Price Now!
Specifications
Category Capacitors - Ceramic Capacitors -
Manufacturer TDK Corporation
Series CK45
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 10000 pF
Tolerance -20%, +80%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient E
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Features High Voltage
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.453" Dia (11.50mm)
Height - Seated (Max) 0.610" (15.50mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Lead Style Formed Leads - Kinked
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute CK45-E3AD103ZYGNA CK45-E3AD103ZYNNA CK45-E3AD103ZYVNA CK45-E3AD102ZYGNA
Part Number CK45-E3AD103ZYGNA CK45-E3AD103ZYNNA CK45-E3AD103ZYVNA CK45-E3AD102ZYGNA
Manufacturer TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CAP CER 10000PF 1KV RADIAL CAP CER 10000PF 1KV RADIAL CAP CER 10000PF 1KV RADIAL CAP CER 1000PF 1KV RADIAL