CL10B103KA8NNNC
CL10B103KA8NNNC
CL10B103KA8NNNC
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CL10B103KA8NNNC
  • Manufacturer
    Samsung Electro-Mechanics
  • Description
    CAP CER 10000PF 25V X7R 0603
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    0603 (1608 Metric)
  • Delivery Services
10000 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Quick Inquiry
CL10B103KA8NNNC
Get the Price Now!
Specifications
Category Capacitors - Ceramic Capacitors -
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Series CL
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)