CL10C220GB8NNWC
CL10C220GB8NNWC
CL10C220GB8NNWC
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CL10C220GB8NNWC
  • Description
    CAP CER 22PF 50V C0G/NP0 0603
  • Delivery Services
22 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Quick Inquiry
CL10C220GB8NNWC
Series CL
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 22 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)