CL31B332KBCNNNC
CL31B332KBCNNNC
CL31B332KBCNNNC
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CL31B332KBCNNNC
  • Manufacturer
    Samsung Electro-Mechanics
  • Description
    CAP CER 3300PF 50V X7R 1206
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    1206 (3216 Metric)
  • Delivery Services
3300 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Quick Inquiry
CL31B332KBCNNNC
Get the Price Now!
Specifications
Category Capacitors - Ceramic Capacitors -
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Series CL
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)