CL31B472KGFNNNE
CL31B472KGFNNNE
CL31B472KGFNNNE
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CL31B472KGFNNNE
  • Description
    CAP CER 4700PF 500V X7R 1206
  • Delivery Services
4700 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Quick Inquiry
CL31B472KGFNNNE
Series CL
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 4700 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)