CL31C470JIFNFNE
CL31C470JIFNFNE
CL31C470JIFNFNE
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CL31C470JIFNFNE
  • Description
    CAP CER 47PF 1KV C0G/NP0 1206
  • Delivery Services
47 pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Quick Inquiry
CL31C470JIFNFNE
Series CL
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 47 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)