CM0805C181R-10
Manufacturer
Laird-Signal Integrity ProductsDescription
COMMON MODE CHOKE SMD
Request for Quotation
CM0805C181R-10
lmages are for reference only.CM0805C181R-10
COMMON MODE CHOKE SMD
Request for Quotation
Payment Methods
Delivery Services
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 180 Ohms @ 100 MHz 330mA DCR 350mOhm
CM0805C181R-10
| Category | Filters - Common Mode Chokes - |
| Manufacturer | Laird-Signal Integrity Products |
| Series | CM0805 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Filter Type | Signal Line |
| Number of Lines | 2 |
| Inductance @ Frequency | - |
| Current Rating (Max) | 330mA |
| DC Resistance (DCR) (Max) | 350mOhm |
| Voltage Rating - DC | - |
| Voltage Rating - AC | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Ratings | - |
| Approval Agency | - |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm) |
| Height (Max) | 0.047" (1.20mm) |
| Package / Case | - |
| Base Product Number | - |
| Impedance @ Frequency | 180 Ohms @ 100 MHz |