CM309B18.869MABJT
CM309B18.869MABJT
CM309B18.869MABJT
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CM309B18.869MABJT
  • Manufacturer
    Citizen Finedevice Co Ltd
  • Description
    CRYSTAL 18.8690MHZ 18PF SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SOJ, 2.85mm pitch
  • Delivery Services
18.869 MHz ±30ppm Crystal 18pF 50 Ohms 4-SOJ, 2.85mm pitch
Quick Inquiry
CM309B18.869MABJT
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer Citizen Finedevice Co Ltd
Series CM309B
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status RoHS non-compliant
Type MHz Crystal
Frequency 18.869 MHz
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Load Capacitance 18pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SOJ, 2.85mm pitch
Size / Dimension 0.528" L x 0.200" W (13.40mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max) 0.181" (4.60mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute CM309B18.869MABJT CM309B10.240MABJT CM309B10.240MABJT CM309B12.500MABJT
Part Number CM309B18.869MABJT CM309B10.240MABJT CM309B10.240MABJT CM309B12.500MABJT
RoHS Status RoHS non-compliant RoHS non-compliant RoHS non-compliant RoHS non-compliant
Description CRYSTAL 18.8690MHZ 18PF SMD CRYSTAL 10.2400MHZ 18PF SMD CRYSTAL 10.2400MHZ 18PF SMD CRYSTAL 12.5000MHZ 18PF SMD