CM4440Z111R-10
CM4440Z111R-10
CM4440Z111R-10
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CM4440Z111R-10
  • Manufacturer
    Laird-Signal Integrity Products
  • Description
    CMC 20A 3LN 110 OHM SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Vertical, 6 Flat Lead
  • Delivery Services
3 Line Common Mode Choke Surface Mount 110 Ohms @ 100 MHz 20A DCR 1mOhm
Quick Inquiry
CM4440Z111R-10
Get the Price Now!
Specifications
Category Filters - Common Mode Chokes -
Manufacturer Laird-Signal Integrity Products
Series CM
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Filter Type Power Line
Number of Lines 3
Inductance @ Frequency -
Current Rating (Max) 20A
DC Resistance (DCR) (Max) 1mOhm
Voltage Rating - DC -
Voltage Rating - AC -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Ratings -
Approval Agency -
Features -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.435" L x 0.395" W (11.05mm x 10.03mm)
Height (Max) 0.367" (9.32mm)
Package / Case Vertical, 6 Flat Lead
Base Product Number -
Impedance @ Frequency 110 Ohms @ 100 MHz