CM7V-T1A-32.768KHZ-9PF-20PPM-TB-QA
lmages are for reference only.
  • Part Number
  • Manufacturer
    Micro Crystal AG
  • Description
    CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    2-SMD, No Lead
  • Delivery Services
32.768 kHz ±20ppm Crystal 9pF 70 kOhms 2-SMD, No Lead
Quick Inquiry
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer Micro Crystal AG
Series CM7V
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency 32.768 kHz
Frequency Stability -
Frequency Tolerance ±20ppm
Load Capacitance 9pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 70 kOhms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Ratings AEC-Q200
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Manufacturer Micro Crystal AG Micro Crystal AG Micro Crystal AG Micro Crystal AG
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD