CMD48125
Manufacturer
Sensata-CrydomDescription
SSR RELAY SPST-NO 125A 48-530V
Datasheet
DatasheetPackage
Hockey Puck
Request for Quotation
CMD48125
lmages are for reference only.CMD48125
SSR RELAY SPST-NO 125A 48-530V
DatasheetHockey Puck
Request for Quotation
Payment Methods
Delivery Services
Solid State SPST-NO (1 Form A) Hockey Puck
CMD48125
| Category | Relays - Solid State Relays SSR - |
| Manufacturer | Sensata-Crydom |
| Series | CMD48 |
| Packaging | Bulk |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Circuit | SPST-NO (1 Form A) |
| Output Type | AC, Zero Cross |
| Voltage - Input | 4 ~ 32VDC |
| Voltage - Load | 48 V ~ 530 V |
| Load Current | 125 A |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 80°C |