CMLS136E-4R7MS
CMLS136E-4R7MS
CMLS136E-4R7MS
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CMLS136E-4R7MS
  • Manufacturer
    Delta Electronics/Cyntec
  • Description
    IND SMD 4.7UH MOLDING CHOKE
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Nonstandard
  • Delivery Services
4.7 µH Unshielded Molded Inductor 15 A 8.5mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
CMLS136E-4R7MS
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer Delta Electronics/Cyntec
Series CMLS136E
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status
Type Molded
Material - Core Metal
Inductance 4.7 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 15 A
Current - Saturation (Isat) 26A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 8.5mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.530" L x 0.496" W (13.45mm x 12.60mm)
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)