CNS020-10MP
CNS020-10MP
CNS020-10MP
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CNS020-10MP
  • Description
    RES THIN FILM RADIAL
  • Delivery Services
10 MOhms ±0.02% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Radial Moisture Resistant Thin Film
Quick Inquiry
CNS020-10MP
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 10 MOhms
Tolerance ±0.02%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Thin Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case Radial
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.330" L x 0.100" W (8.38mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.261" (6.62mm)