CPPC4L-A7BR-100.0TS
CPPC4L-A7BR-100.0TS
CPPC4L-A7BR-100.0TS
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CPPC4L-A7BR-100.0TS
  • Manufacturer
    Cardinal Components Inc.
  • Description
    XTAL OSC XO 100.0000MHZ CMOS TH
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    8-DIP (0.300", 7.62mm), 4 Leads
  • Delivery Services
100 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 8-DIP (0.300", 7.62mm), 4 Leads
Quick Inquiry
CPPC4L-A7BR-100.0TS
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Oscillators -
Manufacturer Cardinal Components Inc.
Series FIPO™ CPP
Packaging Tube
RoHS Status RoHS Compliant
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 100 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 25mA
Ratings -
Mounting Type Through Hole
Package / Case 8-DIP (0.300", 7.62mm), 4 Leads
Size / Dimension 0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)