CPPC5L-A5BR-108.0TS
CPPC5L-A5BR-108.0TS
CPPC5L-A5BR-108.0TS
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CPPC5L-A5BR-108.0TS
  • Description
    XTAL OSC XO 108.0000MHZ CMOS SMD
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
108 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
CPPC5L-A5BR-108.0TS
Series FIPO™ CPP
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 108 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 25mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)