CPPC7Z-A7BR-3.58TS
CPPC7Z-A7BR-3.58TS
CPPC7Z-A7BR-3.58TS
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CPPC7Z-A7BR-3.58TS
  • Description
    XTAL OSC XO 3.5800MHZ CMOS SMD
  • Delivery Services
3.58 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
CPPC7Z-A7BR-3.58TS
Type XO (Standard)
Frequency 3.58 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 5V
Frequency Stability ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 45mA
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)