CR6M875000S015
CR6M875000S015
CR6M875000S015
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CR6M875000S015
  • Manufacturer
    TGS
  • Description
    CERAMIC RES 6.875MHz 15pF SMD452
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    3-SMD, No Lead
  • Delivery Services
6.875 MHz Ceramic Resonator Built in Capacitor 15 pF ±0.3% 60 Ohms -25°C ~ 85°C Surface Mount
Quick Inquiry
CR6M875000S015
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Resonators -
Manufacturer TGS
Series CRTR
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status RoHS Compliant
Type Ceramic
Frequency 6.875 MHz
Frequency Stability ±0.3%
Frequency Tolerance ±0.5%
Features Built in Capacitor
Capacitance 15 pF
Impedance 60 Ohms
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 3-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height 0.047" (1.20mm)