CRMA1206AF39K0FKEF
CRMA1206AF39K0FKEF
CRMA1206AF39K0FKEF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CRMA1206AF39K0FKEF
  • Description
    CRMA1206, 3-SIDED, SOLDER COATED
  • Package
    1206 (3216 Metric)
  • Delivery Services
39 kOhms ±1% 0.3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, High Voltage Thick Film
Quick Inquiry
CRMA1206AF39K0FKEF
Manufacturer Vishay Techno
Series
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Mfr Vishay Techno
Series CRMA
Resistance 39 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.3W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Size / Dimension 0.125" L x 0.063" W (3.18mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.029" (0.74mm)