CRMA1210AF47K0FKEF
CRMA1210AF47K0FKEF
CRMA1210AF47K0FKEF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CRMA1210AF47K0FKEF
  • Description
    CRMA1210, 3-SIDED, SOLDER COATED
  • Package
    1210 (3225 Metric)
  • Delivery Services
47 kOhms ±1% 0.35W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, High Voltage Thick Film
Quick Inquiry
CRMA1210AF47K0FKEF
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 47 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.35W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package 1210
Ratings AEC-Q200
Size / Dimension 0.125" L x 0.100" W (3.18mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.029" (0.74mm)