CRMA2010AF820RFKEF
CRMA2010AF820RFKEF
CRMA2010AF820RFKEF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CRMA2010AF820RFKEF
  • Manufacturer
    Vishay Techno
  • Description
    CRMA2010, 3-SIDED, SOLDER COATED
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    2010 (5025 Metric)
  • Delivery Services
820 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200, High Voltage Thick Film
Quick Inquiry
CRMA2010AF820RFKEF
Get the Price Now!
Specifications
Category Resistors - Chip Resistor Surface Mount -
Manufacturer Vishay Techno
Series
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Mfr Vishay Techno
Series CRMA
Resistance 820 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package 2010
Ratings AEC-Q200
Size / Dimension 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.029" (0.74mm)