CRMA2510AF220KFKEF
CRMA2510AF220KFKEF
CRMA2510AF220KFKEF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CRMA2510AF220KFKEF
  • Description
    CRMA2510, 3-SIDED, SOLDER COATED
  • Package
    2512 (6432 Metric)
  • Delivery Services
220 kOhms ±1% 0.8W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Automotive AEC-Q200, High Voltage Thick Film
Quick Inquiry
CRMA2510AF220KFKEF
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 220 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.8W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package 2512
Ratings AEC-Q200
Size / Dimension 0.250" L x 0.100" W (6.35mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.029" (0.74mm)