CRMA2512AF6K80FKEF
CRMA2512AF6K80FKEF
CRMA2512AF6K80FKEF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CRMA2512AF6K80FKEF
  • Description
    CRMA2512, 3-SIDED, SOLDER COATED
  • Package
    2512 (6432 Metric)
  • Delivery Services
6.8 kOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Automotive AEC-Q200, High Voltage Thick Film
Quick Inquiry
CRMA2512AF6K80FKEF
Manufacturer Vishay Techno
Series
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Mfr Vishay Techno
Series CRMA
Resistance 6.8 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package 2512
Ratings AEC-Q200
Size / Dimension 0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.029" (0.74mm)