CRMV1210AF5M60FKEF
CRMV1210AF5M60FKEF
CRMV1210AF5M60FKEF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CRMV1210AF5M60FKEF
  • Delivery Services
5.6 MOhms ±1% 0.35W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) High Voltage Thick Film
Quick Inquiry
CRMV1210AF5M60FKEF
Manufacturer Vishay Techno
Series
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status Request inventory verification
Mfr Vishay Techno
Series CRMV
Resistance 5.6 MOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.35W
Composition Thick Film
Features High Voltage
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Ratings -
Size / Dimension 0.125" L x 0.100" W (3.18mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.029" (0.74mm)