CRMV1210AF6K80FKEF
CRMV1210AF6K80FKEF
CRMV1210AF6K80FKEF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CRMV1210AF6K80FKEF
  • Delivery Services
6.8 kOhms ±1% 0.35W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) High Voltage Thick Film
Quick Inquiry
CRMV1210AF6K80FKEF
Resistance 6.8 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.35W
Composition Thick Film
Features High Voltage
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Ratings -
Size / Dimension 0.125" L x 0.100" W (3.18mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.029" (0.74mm)