CRMV2512AF5K60FKEF
CRMV2512AF5K60FKEF
CRMV2512AF5K60FKEF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CRMV2512AF5K60FKEF
  • Description
    CRMV2512, 3-SIDED, SOLDER COATED
  • Delivery Services
5.6 kOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) High Voltage Thick Film
Quick Inquiry
CRMV2512AF5K60FKEF
Resistance 5.6 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Thick Film
Features High Voltage
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Ratings -
Size / Dimension 0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.029" (0.74mm)