CS13734-48M
Manufacturer
NDK America, Inc.Description
CRYSTAL 48.0000MHZ 7PF SMD
Datasheet
DatasheetPackage
4-SMD, No Lead
Request for Quotation
CS13734-48M
lmages are for reference only.CS13734-48M
CRYSTAL 48.0000MHZ 7PF SMD
Datasheet4-SMD, No Lead
Request for Quotation
Payment Methods
Delivery Services
48 MHz ±15ppm Crystal 7pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
CS13734-48M
| Category | Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals - |
| Manufacturer | NDK America, Inc. |
| Series | NX1612SA |
| Packaging | Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency | 48 MHz |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Frequency Tolerance | ±15ppm |
| Load Capacitance | 7pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 80 Ohms |
| Operating Mode | Fundamental |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.014" (0.35mm) |
| Base Product Number | - |
| Product Attribute |  |
| Part Number | CS13734-48M | CX2520DB48000D0GEJCC | CX2016SA40000D0FPLG1 | CX3225CA20000D0HSSZ1 |
| Manufacturer | NDK America, Inc. | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant |
| Description | CRYSTAL 48.0000MHZ 7PF SMD | CRYSTAL 48.0000MHZ 8PF SMD | 2.05X1.65X0.45MM SIZE, 40MHZ, +/ | CRYSTAL 20.0000MHZ 8PF SMD |