CS32-F2050CQ12-28.640M-QTR
CS32-F2050CQ12-28.640M-QTR
CS32-F2050CQ12-28.640M-QTR
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CS32-F2050CQ12-28.640M-QTR
  • Manufacturer
    Transko Electronics, Inc.
  • Description
    28.640Mhz crystal, 12pF load, AE
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
28.64 MHz ±20ppm Crystal 12pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
CS32-F2050CQ12-28.640M-QTR
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer Transko Electronics, Inc.
Series CS32
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status RoHS Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 28.64 MHz
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±20ppm
Load Capacitance 12pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratings AEC-Q200
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
RoHS Status RoHS Compliant RoHS Compliant RoHS Compliant ROHS3 Compliant
Description 28.640Mhz crystal, 12pF load, AE 12.288Mhz crystal, 10pF load, fu 12.288Mhz crystal, 10pF load, fu CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD