CSHB0415-2R2M
CSHB0415-2R2M
CSHB0415-2R2M
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CSHB0415-2R2M
  • Manufacturer
    CODACA
  • Description
    SMD MOLDING POWER CHOKE
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Nonstandard
  • Delivery Services
2.2 µH Shielded Molded Inductor 4.8 A 45mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
CSHB0415-2R2M
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer CODACA
Series CSHB0415
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type Molded
Material - Core Magnetic Powder
Inductance 2.2 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4.8 A
Current - Saturation (Isat) 4.8A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 45mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.173" L x 0.165" W (4.40mm x 4.20mm)
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)