CSX-750FBF30000000T
CSX-750FBF30000000T
CSX-750FBF30000000T
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CSX-750FBF30000000T
  • Manufacturer
    Citizen Finedevice Co Ltd
  • Description
    XTAL OSC XO 30.0000MHZ CMOS SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
30 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
CSX-750FBF30000000T
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Oscillators -
Manufacturer Citizen Finedevice Co Ltd
Series CSX-750F
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 30 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±100ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 15mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm)