CSX-750FMB33333000T
CSX-750FMB33333000T
CSX-750FMB33333000T
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CSX-750FMB33333000T
  • Description
    XTAL OSC XO 33.3330MHZ CMOS SMD
  • Delivery Services
33.333 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
CSX-750FMB33333000T
Series CSX-750F
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
Type XO (Standard)
Frequency 33.333 MHz
Function Standby (Power Down)
Output CMOS
Voltage - Supply 1.8V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 2.5mA
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm)