CWX823-125.0M
Manufacturer
Connor WinfieldDescription
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVCMOS
Request for Quotation
CWX823-125.0M
lmages are for reference only.CWX823-125.0M
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVCMOS
Delivery Services
125 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
CWX823-125.0M
| Type | XO (Standard) |
| Frequency | 125 MHz |
| Function | Enable/Disable |
| Output | LVCMOS |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR) | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth | - |
| Current - Supply (Max) | 30mA |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.051" (1.30mm) |