D10UX101M2BX
D10UX101M2BX
D10UX101M2BX
lmages are for reference only.
  • Part Number
    D10UX101M2BX
  • Manufacturer
    Knowles Dielectric Labs
  • Description
    CAP CER 100PF 25V UX SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Nonstandard SMD
  • Delivery Services
100 pF ±20% 25V Ceramic Capacitor UX Nonstandard SMD
Quick Inquiry
D10UX101M2BX
Get the Price Now!
Specifications
Category Capacitors - Ceramic Capacitors -
Manufacturer Knowles Dielectric Labs
Series Border Cap®
Packaging Tray
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 100 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient UX
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Bonding Mountable, Single Layer
Ratings -
Applications RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, SLCC
Package / Case Nonstandard SMD
Size / Dimension 0.010" L x 0.010" W (0.25mm x 0.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)