D1U54S-D-1200-12-HB3C
D1U54S-D-1200-12-HB3C
D1U54S-D-1200-12-HB3C
lmages are for reference only.
  • Part Number
    D1U54S-D-1200-12-HB3C
  • Manufacturer
    Murata Power Solutions Inc.
  • Description
    POWERM
  • Delivery Services
Front End AC DC Converters 1 Output 12V -44 ~ -72 VAC Input
Quick Inquiry
D1U54S-D-1200-12-HB3C
Get the Price Now!
Specifications
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board) - AC DC Converters -
Manufacturer Murata Power Solutions Inc.
Series D1U54S-D-1200-12-HxxC (1200W)
Packaging Box
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type Front End
Number of Outputs 1
Voltage - Input -44 ~ -72 VAC
Voltage - Output 1 12V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 6 -
Current - Output 1 100 A
Current - Output 2 -
Current - Output 3 -
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Isolation 1 kV
Efficiency 94%
Operating Temperature -5°C ~ 55°C
Mounting Type Rack Mount
Size / Dimension 9.00" L x 2.15" W x 1.57" H (228.6mm x 54.5mm x 40.0mm)
Approval Agency CCC, cCSAus, TUV
Minimum Load Required -
Voltage - Output 5 -
Current - Output 4 -
Current - Output 5 -
Power (Watts) 1.2kW