DBP.2450.X.A.30
DBP.2450.X.A.30
DBP.2450.X.A.30
lmages are for reference only.
  • Part Number
    DBP.2450.X.A.30
  • Manufacturer
    Taoglas Limited
  • Description
    RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 2SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    2-SMD, No Lead
  • Delivery Services
2.45GHz Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 100MHz Bandwidth 2dB 2-SMD, No Lead
Quick Inquiry
DBP.2450.X.A.30
Get the Price Now!
Specifications
Category Filters - RF Filters -
Manufacturer Taoglas Limited
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)-->
RoHS Status ROHS3 Compliant
Frequency 2.45GHz
Bandwidth 100MHz
Filter Type Band Pass
Ripple -
Insertion Loss 2dB
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.283" L x 0.248" W (7.20mm x 6.30mm)
Height (Max) 0.130" (3.30mm)