DF18CC1-28.63636MHZ-T
Manufacturer
MMDDescription
CRYSTAL 28.63636MHZ 18PF SMD
Datasheet
DatasheetPackage
HC-49/US
Request for Quotation
DF18CC1-28.63636MHZ-T
lmages are for reference only.Payment Methods
Delivery Services
28.63636 MHz ±15ppm Crystal 18pF 30 Ohms HC-49/US
DF18CC1-28.63636MHZ-T
| Category | Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals - |
| Manufacturer | MMD |
| Series | D |
| Packaging | Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency | 28.63636 MHz |
| Frequency Stability | ±30ppm |
| Frequency Tolerance | ±15ppm |
| Load Capacitance | 18pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 30 Ohms |
| Operating Mode | Fundamental |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | HC-49/US |
| Size / Dimension | 0.461" L x 0.197" W (11.70mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.177" (4.50mm) |
| Base Product Number | - |
| Product Attribute |  |
| Manufacturer | MMD | MMD | MMD | MMD |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant |
| Description | CRYSTAL 28.63636MHZ 18PF SMD | CRYSTAL 10.0000MHZ 18PF SMD | CRYSTAL 10.0000MHZ 18PF SMD | CRYSTAL 10.2400MHZ 18PF SMD |