DP11HN15B20F
DP11HN15B20F
DP11HN15B20F
lmages are for reference only.
  • Part Number
    DP11HN15B20F
  • Manufacturer
    TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
  • Description
    DP11 HOR 15P NDET 20F M7*7MM
  • Delivery Services
Rotary Encoder Incremental 15 Pulse Horizontal
Quick Inquiry
DP11HN15B20F
Get the Price Now!
Specifications
Category Sensors, Transducers - Encoders -
Manufacturer TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Series DP11
Packaging Box
RoHS Status ROHS3 Compliant
Encoder Type Incremental
Output Type Pulse
Pulses per Revolution 15
Voltage - Supply 5V
Actuator Type 6mm Dia Flatted End