DP11V3015B30F
DP11V3015B30F
DP11V3015B30F
lmages are for reference only.
  • Part Number
    DP11V3015B30F
  • Manufacturer
    TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
  • Description
    DP11 VER 15P 30DET 30F M7*7MM
  • Delivery Services
Rotary Encoder Incremental 15 Pulse Vertical
Quick Inquiry
DP11V3015B30F
Get the Price Now!
Specifications
Category Sensors, Transducers - Encoders -
Manufacturer TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Series DP11
Packaging Box
RoHS Status ROHS3 Compliant
Encoder Type Incremental
Output Type Pulse
Pulses per Revolution 15
Voltage - Supply 5V
Actuator Type 6mm Dia Flatted End