EB3250YA12-24.000M TR
EB3250YA12-24.000M TR
EB3250YA12-24.000M TR
lmages are for reference only.
  • Part Number
    EB3250YA12-24.000M TR
  • Manufacturer
    Ecliptek
  • Description
    CRYSTAL 24.0000MHZ 12PF SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
24 MHz ±30ppm Crystal 12pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
EB3250YA12-24.000M TR
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer Ecliptek
Series EB3250
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 24 MHz
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Load Capacitance 12pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Ratings AEC-Q200
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Part Number EB3250YA12-24.000M TR EB3250YA12-10.000M TR EB3250YA12-10.000M TR EB3250YA12-12.000M TR
Manufacturer Ecliptek Ecliptek Ecliptek Ecliptek
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 24.0000MHZ 12PF SMD CRYSTAL 10.0000MHZ 12PF SMD CRYSTAL 10.0000MHZ 12PF SMD CRYSTAL 12.0000MHZ 12PF SMD