ECS-135.0-18-7SX-TR
ECS-135.0-18-7SX-TR
ECS-135.0-18-7SX-TR
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ECS-135.0-18-7SX-TR
  • Manufacturer
    ECS Inc.
  • Description
    CRYSTAL 13.5000MHZ 18PF SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SOJ, 9.40mm pitch
  • Delivery Services
13.5 MHz ±30ppm Crystal 18pF 50 Ohms 4-SOJ, 9.40mm pitch
Quick Inquiry
ECS-135.0-18-7SX-TR
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer ECS Inc.
Series ECX-3SX
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 13.5 MHz
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Load Capacitance 18pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SOJ, 9.40mm pitch
Size / Dimension 0.492" L x 0.181" W (12.50mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max) 0.146" (3.70mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute ECS-135.0-18-7SX-TR ECS-.320-12.5-13 ECS-.320-12.5-13 ECS-.320-12.5-13X
Part Number ECS-135.0-18-7SX-TR ECS-.320-12.5-13 ECS-.320-12.5-13 ECS-.320-12.5-13X
Manufacturer ECS Inc. ECS Inc. ECS Inc. ECS Inc.
RoHS Status ROHS3 Compliant RoHS non-compliant RoHS non-compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 13.5000MHZ 18PF SMD CRYSTAL 32.0000KHZ 12.5PF TH CRYSTAL 32.0000KHZ 12.5PF TH CRYSTAL 32.0000KHZ 12.5PF TH