ECS-147.4-20-5PX-TR
ECS-147.4-20-5PX-TR
ECS-147.4-20-5PX-TR
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ECS-147.4-20-5PX-TR
  • Manufacturer
    ECS Inc.
  • Description
    CRYSTAL 14.7456MHZ 20PF SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    HC-49/US
  • Delivery Services
14.7456 MHz ±30ppm Crystal 20pF 40 Ohms HC-49/US
Quick Inquiry
ECS-147.4-20-5PX-TR
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer ECS Inc.
Series CSM-7X
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 14.7456 MHz
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Load Capacitance 20pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case HC-49/US
Size / Dimension 0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute ECS-147.4-20-5PX-TR ECS-147.4-20-5PXDU-TR ECS-147.4-20-5PXDU-TR ECS-147.4-20-1
Part Number ECS-147.4-20-5PX-TR ECS-147.4-20-5PXDU-TR ECS-147.4-20-5PXDU-TR ECS-147.4-20-1
Manufacturer ECS Inc. ECS Inc. ECS Inc. ECS Inc.
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant RoHS non-compliant
Description CRYSTAL 14.7456MHZ 20PF SMD CRYSTAL 14.7456MHZ 20PF SMD CRYSTAL 14.7456MHZ 20PF SMD CRYSTAL 14.7456MHZ 20PF TH