ECS-250-18-20BM-JEN-TR
ECS-250-18-20BM-JEN-TR
ECS-250-18-20BM-JEN-TR
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ECS-250-18-20BM-JEN-TR
  • Description
    CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
  • Delivery Services
25 MHz ±20ppm Crystal 18pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
ECS-250-18-20BM-JEN-TR
Manufacturer ECS Inc.
Series CSM-8M
Type MHz Crystal
Frequency 25 MHz
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±20ppm
Load Capacitance 18pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Description CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD CRYSTAL 25MHZ 18PF SMD CRYSTAL 25MHZ 18PF SMD CRYSTAL 25MHZ 18PF SMD